Drahé kovy – Stabilní investice do vaší budoucnosti

Investice do drahých kovů

Zlato bylo už v dávné minulosti považováno za uchovatele kapitálu a to se nezměnilo ani do dnešních dnů. Investice do drahých kovů v posledních letech zažívají doslova boom. Investoři na ně pohlížejí jako na možnost, jak si zachovat hodnotu prostředků i pro vzdálenou budoucnost nebo pro příští generace. Nejedná se tedy rozhodně o krátkodobou investici, ale slouží spíše jako dlouhodobý prostředek pro uchování hodnoty a zachování budoucí kupní síly.

Zlato, platina, paladium, stříbro i drahé kameny udržují svou hodnotu i v napjaté ekonomické nebo společenské situaci i během konfliktu. Proto nepřekvapí, že se k jejich koupi lidé často uchylují v období krize. Pokud přemýšlíte nad tím, jak ochránit vaše prostředky před inflací nebo znehodnocením měny, jedná se o vhodný druh investice i pro vás.

Drahé kovy si můžete pořídit již v ceně od několika tisíc korun. I zde platí, že čím větší kousek kovu nakoupíte, tím bude cena výhodnější. Vždy se ale v prvé řadě ujistěte, že spolupracujete s prověřeným a spolehlivým prodejcem. Láká vás investice do drahých kovů, ale nevíte, jak na to? Chtěli byste mít po boku spolehlivého partnera, který vám pomůže vybrat seriózního prodejce drahých kovů a provede vás celou koupí? Od toho jsme tady!

Proč se vám vyplatí řešit vaše investice do drahých kovů s DataLife:

 • Veškeré naše služby vám poskytneme po celou dobu ZDARMA.

 • Můžeme se potkat osobně i online, termín a místo schůzky si určíte vy.

 • Získáte osobního poradce, který se s vámi nejen podělí o své odborné znalosti, ale vše pro vás i v případě zájmu zařídí.

 • Rádi s vámi probereme vhodnou diverzifikaci vašeho portfolia a pomůžeme s výběrem konkrétního investičního kousku.

 • Doporučíme vám spolehlivé a seriózní prodejce drahých kovů.

 • Můžeme pro vás zprostředkovat nákup drahých kovů přes našeho osvědčeného partnera. Vy celý proces můžete absolvovat online, z pohodlí vašeho domova.

 • Doporučíme vám společnost, která pro vás dokáže ověřit pravost vašeho drahého kovu.

 • V případě vašeho zájmu pro vás rovnou zajistíme celý nákupní proces.

Poradna

Do drahých kovů má cenu investovat v případě, že máte volné finanční prostředky. Nejde o úplně vhodné nástroje pro krátkodobé investice i vzhledem výkyvům jejich ceny. V některých chvílích se dostanou na velmi zajímavé hodnoty, jindy jejich cena v krátkém horizontu klesá.

Mnohem lepší je využívat je pro dlouhodobé uložení kapitálu, který budete chtít využít například pro zabezpečení své penze nebo ke spořením pro budoucnost svých děti. Drahé kovy totiž mají zvláštní vlastnosti, které je odlišují od jiných typů investic. Zlato si udržuje hodnotu i v napjaté ekonomické a společenské situaci, hospodářské krizi nebo konfliktu. Velmi důležitou roli hraje také jako pojistka proti znehodnocování měn, které si dnešní státy, jak víme, mohou tisknout dle libosti.

Stříbro, platina a paladium jsou kovy spjaté spíše s průmyslem, v němž mají do budoucna velký potenciál. Například stříbro je něco jako ropa budoucnosti. Automobilový průmysl aktuálně začíná vyvíjet stále sofistikovanější technologie elektromobilů, které pro akumulaci elektrické energie v bateriích potřebují obrovské množství drahých kovů, a to především stříbra. Stříbro se používá i do samotné elektroniky, kterou se v těchto autech nešetří. Pojďme se podívat jen na růst trhu elektromobilů. Zatímco v roce 2012 bylo prodáno kolem 125 tisíc elektromobilů a spotřebováno na jejich výrobu 660 tun stříbra, v roce 2015 se jednalo již o 565 tisíc aut, tedy o více než čtyřnásobek. V tomto roce se díky novým konceptům Tesly a prudkému zvýšení zájmu o elektromobily na čínském trhu čeká růst na dvojnásobek tohoto čísla. Zhruba do 25 let se bude ročně vyrábět 35 milionů elektromobilů, což představuje třetinu celosvětové automobilové produkce. Tím se pravděpodobně spotřebuje velká část produkce stříbra, které se tedy v budoucnu může stát vzácným prvkem.

Společnou vlastností drahých kovů – jedná se o konečné zdroje. Podle odhadů geologických expertů vystačí světové zásoby dvou nejdůležitějších drahých kovů – tedy zlata a stříbra – už jenom příštích dvacet let. Občas se sice mluví o budoucí těžbě z asteroidů, ale vzhledem k astronomicky vysokým nákladům a absenci dostatečných technologií je to v nejbližší době naprosto nereálné.

U investování do drahých kovů je potřeba vybrat i správnou formu. Možná jste již slyšeli o termínech papírové zlato a fyzické zlato (nebo stříbro). Papírové zlato není skutečné zlato. Jedná se o cenný papír, který je buď úplně virtuální, nebo v lepším případě jde o jakousi poukázku směnitelnou za fyzické zlato. Existuje především proto, aby zjednodušilo a urychlilo obchod s kovem. V dnešní době je ale problémem přeplnění trhu těmito „papírovými kovy“. Představte si, že se kvůli nim na trzích obchoduje 300 krát více zlata a stříbra, než ve skutečnosti existuje. A to je důvod, proč byste z hlediska dlouhodobé investice měli uvažovat o fyzické podobě, která má skutečnou hodnotu.

Když si koupíte hmotné zlato nebo stříbro, potřebujete vyřešit, kde ho uskladnit. Buď ho budete mít doma, čímž ušetříte na nákladech na skladování. Hrozí vám ale, že ho někdo odcizí apod. Pokud ho chcete bezpečně uskladnit, můžete ho uskladnit v bance, nebo pojištěném sejfu, či můžete využít kompletní servis s nejvyšším stupněm zabezpečení. Kvalitní kompletní servis obsahuje uskladnění v sejfu se stupněm zabezpečení na úrovni centrálních bank či vyšším, kompletní pojištění, audit, možnost bezprostředních transakcí s kovem z tepla vašeho domova.

Láká vás investice do drahých kovů, ale nevíte, jak na to? Chtěli byste mít po boku spolehlivého partnera, který vám pomůže vybrat seriózního prodejce drahých kovů a provede vás celou koupí?
Obraťte se na nás.

Vyplňte kontaktní formulář

Jste naším klientem / klientkou?

Prohlášení: Osobní údaje poskytnuté prostřednictvím vyplnění a odeslání tohoto formuláře budou zařazeny do evidence a dále zpracovávány. Bližší informace o tomto zpracování naleznete zde. Seznamte se s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Vaše potvrzení *

Výhody schůzky s poradcem

Dnes nás finance doprovázejí téměř při každé životní situaci a nebude tomu jinak ani v budoucnosti. Je sice pravda, že je mnoho věcí, které jsou důležitější než peníze. Ale právě peníze potřebujeme ke splnění našich přání a životních cílů.

 • Ušetřete čas a peníze
 • Finanční poradenství zdarma

 • Poradce vše zařídí a pomůže vám

 • Získáte informace od odborníka

 • Termín, čas a místo schůzky si určíte vy

5 Důvodů proč DataLife

Spolupracujeme s nejvýznamnějšími a nejsilnějšími mezinárodními finančními institucemi s kvalitní značkou a vysokým ratingem. Ale ani v těchto společnostech nejsou logicky na vrcholové úrovni veškeré produkty. Proto si jako samostatný zprostředkovatel vybíráme pouze ty nejlepší, tedy takové, které jsou pro klienty výhodné dlouhodobě. Takové produkty doporučujeme a zařazujeme do naší nabídky.

Jsme ryze česká profesionální zprostředkovatelská společnost. Pohybujeme se volně po celé šíři trhu a na základě vlastní důkladné analýzy vybíráme pro naše klienty ze široké nabídky finančních institucí jen ty nejlepší produkty.

V otázkách, týkajících se peněz klienti jednoznačně preferují individuální a diskrétní přístup. Bez tohoto principu ani není možné klientovy finanční potřeby plně uspokojit. Věnujeme proto pozornost důkladnému zjištění potřeb našich klientů a připravujeme pro ně nové výhody.

Návrhem řešení a zprostředkováním smluv naše péče o klienta nekončí, ale začíná. Finanční trhy se neustále vyvíjí stejně jako finanční potřeby našich klientů. Proto je pro naše klienty tento pravidelný finanční servis velmi důležitý.

Vždy zvažujeme nejen současnou finanční situaci klienta, ale i budoucí klientovy potřeby v souvislostech s ostatními finančními potřebami, které každého z nás v životě potkávají. Klienti tento komplexní přístup velmi oceňují a nejčastěji s nimi řešíme tyto oblasti.