Pojištění pro případ nemoci nebo úrazu

Přemýšlíte o tom, jak nejlépe zabezpečit vás a vaši rodinu? Rádi byste získali jistotu, že i v případě nenadálé události zvládnete dostát svým závazkům a dokážete si udržet životní standard, na který jste zvyklí? Chcete si sjednat pojištění rizik a váháte, zda se vám takový krok vůbec vyplatí? Obraťte se na nás.

Poradna

Máte při sledování televize také někdy pocit, že cesta po D1 z Prahy do Brna a zpět představuje větší nebezpečí, než skočit rovnýma nohama do lví klece? Není se co divit. V záplavě katastrofických zpráv dopravního zpravodajství se může zdát, že takovou jízdu snad ani ve zdraví nejde přežít.

Média nás každý den zásobují velkým množstvím informací o různých haváriích a kalamitách. To v nás vyvolává dojem, že když už se něco nepříjemného stane, s největší pravděpodobností půjde o nehodu. Když pak dojde na výběr pojistného produktu, většina lidí tak řeší hlavně úrazové pojištění. Málokdo už se zabývá možností vážnějšího nebo trvalého onemocnění.

„Lidé vlivem médií propadají pocitu, že největší riziko představují různé nehody a úrazy jimi způsobené. Ve skutečnosti přitom až 90 % všech invalidit, na základě kterých pojišťovny svým klientům vyplácí pojistné plnění, vzniká právě následkem různých onemocnění,“ upozorňuje Roman Kroupa ze společnosti DataLife.

Pokud si zrovna vybíráte pojištění, určitě se neomezujte pouze na zabezpečení pojistného plnění z důvodu úrazu. Zvolte vyvážené řešení, které reflektuje vaši současnou rodinnou situaci, zdravotní stav, ale i třeba profesi, zájmy a volnočasové aktivity. Nezapomeňte se také dívat dopředu a zahrnout i situace, které budete ve spojitosti s rodinným či pracovním životem chtít v brzké době řešit. Může se jednat o začátek podnikání, rozvoj společnosti, změnu zaměstnání, koupi nemovitosti, rekonstrukci, výstavbu nového domu nebo přírůstek v rodině.

Rizika se netýkají pouze dospělých, ale bohužel i těch nejmenších členů rodiny.

Rodiče své potomky zpravidla pojišťují pro případ denního odškodného za úraz, hospitalizaci v případě úrazu i nemoci a trvalé následky úrazu. Mezi produkty, nad kterými bychom měli také přemýšlet, patří i připojištění vážných onemocnění, invalidit dítěte, ošetření člena rodiny a další. Vyplacenou pojistnou částku lze v případě nečekané události následně použít jak na samotné léčení, tak třeba na úpravu bydlení a vše ostatní, co dítěti a rodině pomůže zajistit kvalitní život a následnou péči.

Když dlouhodobě onemocní dospělý člověk, obvykle to znamená citelný zásah do příjmů domácnosti. Stejný problém ale může nastat i v případě onemocnění dětí, které se v takové situaci obvykle neobejdou bez neustálé péče rodičů. Pojišťovny tyto okolnosti zohledňují a v rámci pojištění nabízí produkt s názvem OČR neboli ošetření člena rodiny. Ten může částečně suplovat výpadek příjmu ve chvíli, kdy někdo musí po určitou dobu zůstat s dítětem doma.

Pojištění rizik bývá někdy spojováno s určitými stereotypy, které mnohé zájemce odrazují od jeho uzavření. Přitom právě v jejich konkrétní situaci by se často jednalo o velmi rozumný krok. Pojištění pro případ úrazu či nemoci totiž patří mezi investice, které se vyplatí prakticky všem. Dá se říci, že kvalitním pojištěním si „kupujeme klid“ pro případ, kdyby se nám něco vážného přihodilo.

Mnoho finančně zajištěných osob pojištění odmítá řešit a doufá, že v případě potřeby pokryje vše svým majetkem. V situacích, kdy peněz není nazbyt, a obracíme každou korunu, ho někteří lidé vnímají jen jako další náklad do rodinného rozpočtu. Kdy jindy ale pojištění potřebujete více, než právě v době, kdy se financí nedostává?

Nešťastné události si nevybírají čas, ani místo a mohou nás zastihnout nepřipravené právě ve chvíli, kdy se to nejméně hodí.

„Někdo nad pojištěním mávne rukou a myslí si, že ho nepotřebuje. Spoléhá na svůj majetek a věří, že by se ani v případě nešťastné události jeho životní úroveň nezměnila. K prostředkům se ale vyplatí přistupovat obezřetně. Pokud vlastníte dům, investiční byt nebo jiný majetek, určitě byste jej nechtěli v nevýhodné situaci narychlo prodávat pod cenou. To samé platí i pro ostatní investice. Ne vždy se vyplatí je v nenadálé životní situaci zpeněžit. V některých obdobích můžete na rychlém a hlavně nuceném prodeji významně prodělat. Na míru nastavené kvalitní životní pojištění vám v takových chvílích dopřeje čas a dostatečné prostředky, díky kterým nebudete muset podnikat nevýhodné kroky a ukvapená rozhodnutí,“ říká Roman Kroupa ze společnosti DataLife.

Mezi časté důvody, proč se lidé pojištění vyhýbají, patří i obava, že pojišťovna odmítne pojistné plnění vyplatit. Kdo by alespoň jednou neslyšel historku o někom, kdo se pojistil „od hlavy až k patě“, a když došlo na lámání chleba, nedostal od pojišťovny vyplacen ani haléř? Takové situace mohou opravdu nastat. Příčinou ovšem mnohdy nebývají lstivé praktiky pojišťovacích ústavů nebo jejich nekvalitní služby. Podobná věc může potkat i zákazníka s tím nejlepším pojištěním na trhu. Stačí, když si zvolí nevhodný produkt nebo si i ten vhodný špatně nastaví.

„Představte si třeba příklad člověka, který si pořídí pojistku pro případ smrti následkem úrazu. Pokud ho při cestě automobilem postihne infarkt a následně bude jako příčina jeho úmrtí stanovena srdeční slabost, problém je na světě… Pojišťovna totiž z takto nastaveného pojištění nemusí plnit, protože příčinou nebyl úraz, ale srdeční příhoda. Kdyby měl ovšem dotyčný nastavené pojistné krytí v případě úmrtí z jakýchkoliv příčin, přistoupila by bez okolků k vyplacení pojistky. Stejná situace může nastat i s pojištěním invalidit a dalšími druhy připojištění,“ vysvětluje Roman Kroupa.

Kvalitní pojištění rizik se vyplatí každému z nás. Koupíme si tím klidné spaní i v turbulentních dobách, kdy chceme mít jistotu, že o nás či naše blízké bude postaráno. Co konkrétně má pojištění zahrnovat, je ale pro každého velmi individuální záležitost.

Dobré životní pojištění musí být vždy ušito na míru svého uživatele. Než ho uzavřete, dobře si promyslete, co vše chcete krýt a na jak dlouho. Zvažte vaše finanční rezervy, závazky i vaše plány a cíle. Neváhejte se svěřit do rukou zkušeného odborníka, který vám položí ty správné otázky a na základě rozhovoru s vámi dokáže pochopit, co opravdu potřebujete.

Hledáte kvalitní pojištění a nevíte si rady? Chcete mít po boku odborníka, který vám pomůže vybrat vhodnou instituci a výhodně nastavit konkrétní pojišťovací produkt?
Obraťte se na nás!

Vyplňte kontaktní formulář

Jste naším klientem / klientkou?

Prohlášení: Osobní údaje poskytnuté prostřednictvím vyplnění a odeslání tohoto formuláře budou zařazeny do evidence a dále zpracovávány. Bližší informace o tomto zpracování naleznete zde. Seznamte se s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Vaše potvrzení *

Výhody schůzky s poradcem

Dnes nás finance doprovázejí téměř při každé životní situaci a nebude tomu jinak ani v budoucnosti. Je sice pravda, že je mnoho věcí, které jsou důležitější než peníze. Ale právě peníze potřebujeme ke splnění našich přání a životních cílů.

  • Ušetřete čas a peníze
  • Finanční poradenství zdarma

  • Poradce vše zařídí a pomůže vám

  • Získáte informace od odborníka

  • Termín, čas a místo schůzky si určíte vy

5 Důvodů proč DataLife

Spolupracujeme s nejvýznamnějšími a nejsilnějšími mezinárodními finančními institucemi s kvalitní značkou a vysokým ratingem. Ale ani v těchto společnostech nejsou logicky na vrcholové úrovni veškeré produkty. Proto si jako samostatný zprostředkovatel vybíráme pouze ty nejlepší, tedy takové, které jsou pro klienty výhodné dlouhodobě. Takové produkty doporučujeme a zařazujeme do naší nabídky.

Jsme ryze česká profesionální zprostředkovatelská společnost. Pohybujeme se volně po celé šíři trhu a na základě vlastní důkladné analýzy vybíráme pro naše klienty ze široké nabídky finančních institucí jen ty nejlepší produkty.

V otázkách, týkajících se peněz klienti jednoznačně preferují individuální a diskrétní přístup. Bez tohoto principu ani není možné klientovy finanční potřeby plně uspokojit. Věnujeme proto pozornost důkladnému zjištění potřeb našich klientů a připravujeme pro ně nové výhody.

Návrhem řešení a zprostředkováním smluv naše péče o klienta nekončí, ale začíná. Finanční trhy se neustále vyvíjí stejně jako finanční potřeby našich klientů. Proto je pro naše klienty tento pravidelný finanční servis velmi důležitý.

Vždy zvažujeme nejen současnou finanční situaci klienta, ale i budoucí klientovy potřeby v souvislostech s ostatními finančními potřebami, které každého z nás v životě potkávají. Klienti tento komplexní přístup velmi oceňují a nejčastěji s nimi řešíme tyto oblasti.