Tvorba kapitálu a investice

Máte volné prostředky a přemýšlíte, jak je nejlépe zhodnotit? Chcete zajistit budoucnost vám a vaší rodině nebo dokonce dalším generacím? Pak nastala ta správná chvíle pustit se do světa investic.

Kdo by chtěl myslet na horší časy, když se mu zrovna v životě daří. Právě to je ale nejlepší moment, kdy se vyplatí pamatovat na zadní vrátka a začít vytvářet finanční rezervy. Než se totiž pustíte do investování, měli byste se ujistit, že disponujete dostatečnými prostředky pro vaše aktuální potřeby. A to i v případě, že se stane něco, s čím jste nepočítali.

Jak taková finanční rezerva vypadá? Obecně platí, že byste si měli dát stranou tolik peněz, abyste s nimi v případě výpadku příjmu dokázali pokrýt alespoň šest měsíců, případně i více. Váš záchranný kapitál určitě nezašívejte do slamníku. Nejlépe ho „ukryjete“ na spořícím účtu nebo jiných konzervativních investičních produktech, kam se k němu v případě potřeby v horizontu dnů či týdnů dostanete.

Jakmile vlastníte dostatečné rezervy, přichází vhodná chvíle pro další investice. V rámci tvorby kapitálu se rozhodně vyplácí rozdělit peníze na krátké, střední a dlouhé horizonty. Správně zvolené finanční portfolio připomíná víceválcový motor. To znamená, že je dobře diverzifikované a vaše peníze neproudí jen do jednoho typu investic. Sázka na jedinou kartu v tomto případě určitě není šťastnou volbou. Alespoň pokud nechcete, aby všechnu vaši práci mohlo pokazit jedno špatné rozhodnutí.

Pokud hledáte ideální způsob, jak zvýšit hodnotu vašich peněz pomocí investic, zaměřte vaši pozornost na podílové fondy a investice do drahých kovů.

Chcete začít investovat a hledáte spolehlivého partnera,
který nasměruje vaše první kroky
nebo vás případně celým procesem provede? Obraťte se na nás.

Vyplňte kontaktní formulář

Jste naším klientem / klientkou?

Prohlášení: Osobní údaje poskytnuté prostřednictvím vyplnění a odeslání tohoto formuláře budou zařazeny do evidence a dále zpracovávány. Bližší informace o tomto zpracování naleznete zde. Seznamte se s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Vaše potvrzení *

Výhody schůzky s poradcem

Dnes nás finance doprovázejí téměř při každé životní situaci a nebude tomu jinak ani v budoucnosti. Je sice pravda, že je mnoho věcí, které jsou důležitější než peníze. Ale právě peníze potřebujeme ke splnění našich přání a životních cílů.

  • Ušetřete čas a peníze
  • Finanční poradenství zdarma

  • Poradce vše zařídí a pomůže vám

  • Získáte informace od odborníka

  • Termín, čas a místo schůzky si určíte vy

5 Důvodů proč DataLife

Spolupracujeme s nejvýznamnějšími a nejsilnějšími mezinárodními finančními institucemi s kvalitní značkou a vysokým ratingem. Ale ani v těchto společnostech nejsou logicky na vrcholové úrovni veškeré produkty. Proto si jako samostatný zprostředkovatel vybíráme pouze ty nejlepší, tedy takové, které jsou pro klienty výhodné dlouhodobě. Takové produkty doporučujeme a zařazujeme do naší nabídky.

Jsme ryze česká profesionální zprostředkovatelská společnost. Pohybujeme se volně po celé šíři trhu a na základě vlastní důkladné analýzy vybíráme pro naše klienty ze široké nabídky finančních institucí jen ty nejlepší produkty.

V otázkách, týkajících se peněz klienti jednoznačně preferují individuální a diskrétní přístup. Bez tohoto principu ani není možné klientovy finanční potřeby plně uspokojit. Věnujeme proto pozornost důkladnému zjištění potřeb našich klientů a připravujeme pro ně nové výhody.

Návrhem řešení a zprostředkováním smluv naše péče o klienta nekončí, ale začíná. Finanční trhy se neustále vyvíjí stejně jako finanční potřeby našich klientů. Proto je pro naše klienty tento pravidelný finanční servis velmi důležitý.

Vždy zvažujeme nejen současnou finanční situaci klienta, ale i budoucí klientovy potřeby v souvislostech s ostatními finančními potřebami, které každého z nás v životě potkávají. Klienti tento komplexní přístup velmi oceňují a nejčastěji s nimi řešíme tyto oblasti.