Zajištění budoucnosti dětí

Kam ukládat peníze pro dítě?
Stavební spoření není všespasitelné řešení

V minulosti lidé peníze pro své děti střádali především prostřednictvím stavebního spoření. Pokud se ale rozhodnete spořit dítěti už od kolébky, je na zvážení, zda si nevybrat z nabídky dalších finančních nástrojů, případně jejich kombinací.

Stavební spoření je stále zajímavý produkt, pozor však na jeho úskalí a efektivitu zhodnocení z dlouhodobého hlediska. Čím déle totiž do něj peníze ukládáte, tím nižší je jeho efektivita (snižuje se jeho výnosovost). Období, na které se jej vyplatí uzavřít, činí šest let, což je mimo jiné i minimální období pro vznik nároku na státní příspěvky, takzvaná vázací doba.

Chcete-li dítěti připravit peníze pro období jeho časné dospělosti, musíte si nejprve ujasnit, k čemu mu vlastně naspořená částka má posloužit. Zda mu ji darujete bez jakýchkoliv podmínek, či zda touto částkou budete chtít financovat třeba jeho vzdělávání, na což jsou v současnosti potřeba i statisíce korun. Většina rodičů a prarodičů chce mít pochopitelně nad využitím naspořených peněz nějaký vliv.

Rozhodnout se, co je pro vás pro vaše dítě či vnuka to nejlepší,
není úplně snadné.
Pokud chcete pomoc odborníka, obraťte se na nás.

Vyplňte kontaktní formulář

Jste naším klientem / klientkou?

Prohlášení: Osobní údaje poskytnuté prostřednictvím vyplnění a odeslání tohoto formuláře budou zařazeny do evidence a dále zpracovávány. Bližší informace o tomto zpracování naleznete zde. Seznamte se s Informacemi o zpracování osobních údajů.

Vaše potvrzení *

Výhody schůzky s poradcem

Dnes nás finance doprovázejí téměř při každé životní situaci a nebude tomu jinak ani v budoucnosti. Je sice pravda, že je mnoho věcí, které jsou důležitější než peníze. Ale právě peníze potřebujeme ke splnění našich přání a životních cílů.

  • Ušetřete čas a peníze
  • Finanční poradenství zdarma

  • Poradce vše zařídí a pomůže vám

  • Získáte informace od odborníka

  • Termín, čas a místo schůzky si určíte vy

5 Důvodů proč DataLife

Spolupracujeme s nejvýznamnějšími a nejsilnějšími mezinárodními finančními institucemi s kvalitní značkou a vysokým ratingem. Ale ani v těchto společnostech nejsou logicky na vrcholové úrovni veškeré produkty. Proto si jako samostatný zprostředkovatel vybíráme pouze ty nejlepší, tedy takové, které jsou pro klienty výhodné dlouhodobě. Takové produkty doporučujeme a zařazujeme do naší nabídky.

Jsme ryze česká profesionální zprostředkovatelská společnost. Pohybujeme se volně po celé šíři trhu a na základě vlastní důkladné analýzy vybíráme pro naše klienty ze široké nabídky finančních institucí jen ty nejlepší produkty.

V otázkách, týkajících se peněz klienti jednoznačně preferují individuální a diskrétní přístup. Bez tohoto principu ani není možné klientovy finanční potřeby plně uspokojit. Věnujeme proto pozornost důkladnému zjištění potřeb našich klientů a připravujeme pro ně nové výhody.

Návrhem řešení a zprostředkováním smluv naše péče o klienta nekončí, ale začíná. Finanční trhy se neustále vyvíjí stejně jako finanční potřeby našich klientů. Proto je pro naše klienty tento pravidelný finanční servis velmi důležitý.

Vždy zvažujeme nejen současnou finanční situaci klienta, ale i budoucí klientovy potřeby v souvislostech s ostatními finančními potřebami, které každého z nás v životě potkávají. Klienti tento komplexní přístup velmi oceňují a nejčastěji s nimi řešíme tyto oblasti.