Proč si pojistit domácnost?

Pojištěním domácnosti si zajišťujete pojistnou ochranu již vybudovaného majetku, za který v případě škody obdržíte finanční plnění. S běžným provozem domácnosti je totiž spojena celá řada rizik. Proto je dobré uzavřít pojištění domácnosti, které ochrání váš majetek před běžnými riziky. Pojištěním domácnosti totiž nejen finančně ochráníte své movité věcí, ale získáte i zajištění prostředků kterými si chcete splnit své další potřeby a cíle (školné pro děti, dovolená, penze, apod.)

Proč si pojistit domácnost?2019-06-04T09:52:48+02:00

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?

Pojištění domácnosti se vztahuje především na vybavení bytu (nábytek, elektronika apod.) a dále i na stavební součásti bytu jakou jsou malby, tapety, podlahy, vestavěný nábytek apod. Na rozdíl od toho, pojištění nemovitosti zahrnuje nemovitosti jako takové (dům, chata apod.), jejich příslušenství (garáže, bazény apod.) a movité věci sloužící k výstavbám, opravám nebo rekonstrukcím (stavební materiál, dočasné objekty umístěné na staveništi apod.).

Jaký je rozdíl mezi pojištěním domácnosti a pojištěním nemovitosti?2019-06-04T09:52:09+02:00

Když vytopím souseda, je to hrazené z pojištění domácnosti?

NE. Takovéto škody – škody způsobené na věcech, popř. na zdraví jinému (tzv. třetí osobě) jsou hrazeny z pojištění Odpovědnosti za škody způsobené v běžném občanském životě (je to odpovědnost všech členů domácnosti včetně i domácího zvířátka). Toto pojištění doporučujeme sjednat vždy spolu s pojištěním domácnosti.

Když vytopím souseda, je to hrazené z pojištění domácnosti?2019-06-04T09:51:26+02:00
Přejít nahoru